ואדי עארה מזוית אחרת מפגש בין נוף אומנויות ותרבויות

אתם מוזמנים להציץ אל התרבות הערבית – מוסלמית בכפרי ואדי עארה
בתקופה המיוחדת ביותר בשנה, תקופת הרמדאן.

השנה מוצעיםכמה טיולים:1. טיול בברטעה ואום אל פחם 2. טיול בבקה אל גרביה 3. רמדאן מזוית נשית בכפר קרע. 4. חווית רמדאן דרך עדשת המצלמה. 5. רמדאן - סיור דובר אנגלית.

לפירוט תאריכי הטיולים והרשמה הכנסו : טיולי לילות רמדאן

ברטעה ואום אל פחם

הטיול בין השעות 16:30 - 23:00

סיור בברטעה – סיפורו הייחודי של כפר החצוי על ידי הקו הירוק, סיור בשוק של ברטעה המזרחית: ההכנות ברחוב לקראת שבירת הצום, בסטות של חמוצים ופלאפל, ריח הפיתות מהמאפייה, הכנת בסיס הקטאיף שימולא אחר כך בתערובת אגוזים או גבינה ועוד.
נסיעה ותצפיות בדרך נוף לפסגת הר אמיר - שיח אסכנדר.
חלקו השני של הטיול יתמקד באום אל פחם: ויכלול תצפיות מרהיבות על העיר בעת שקיעה, סעודת האיפטר (שבירת הצום) בבית פרטי ולאחריה סיור לילי רגלי בסמטאות העיר.
לקינוח הכרות עם סוגי המאפים הייחודים לחג בקונדיטוריה מקומית.

בקה אל גרביה

הטיול בין השעות 16:30 - 22:00

סיורבמכללת אל קאסימי,חשיפה קצרה לזרם הצ\\\\\\\'ופי שהקים את המכללה, סיור רגלי כשעה וחצי בבקה אל גרביה להיכרות עם האזור והעיר מנקודת מבט גיאוגרפית היסטורית ותרבותית וההכנות לקראת שבירת הצום ברחוב הראשי בסטות של חמוצים ופלאפל, ריח הפיתות מהמאפיות הכנת בסיס הקטאיף שימולא אחר כך בתערובת אגוזים או גבינה. לקראת שבירת הצום נראה את הרחוב המתרוקן ונחוש את השקט העוצמתי ברגע קריאת המואזין ושבירת הצום.נסעד את סעודת האיפטאר – שבירת הצום בבית פרטי ונקנח בקטאיף – ממתק הרמדאן האופייני. לאחר מכן נצא שוב להרגיש את רחובות המתמלאים באנשים. לקינוח הכרות עם סוגי המאפים הייחודים לחג בקונדיטוריה מקומית. (המעוניינים מוזמנים לקנות במקום).

רמדאן 2016 חל מה 7.6 עד ה 6.6

לפירוט תאריכי הטיולים והרשמה הכנסו : טיולי לילות רמדאן

קבוצות מאורגנות מוזמנות לתאם מועד ומסלול המתאים להן.


 

photo

מורת דרך מוסמכת,
B.A בארכיאולוגיה
ואומנות,
מוזאולגית מוסמכת.
טל משלבת בסיוריה
הייחודיים את
מקצועה כצורפת
ל"תכשיט של טיול"

reccomend